Válka Mohykánů

Pavel Svoboda

[Legenda] Představte si, že se svět, ve kterém žijete, od základu změní… Představte si, že zažijete setkání, která byste si v životě nedokázali představit… Představte si, že se ocitnete v bitvě s nepřítelem, o němž jste nevěděli, že vůbec existuje, a který vládne zbraněmi takové síly, že se při pohledu na ně roztřesou ruce i zkušeným bojovníkům…

….náš život již nikdy nebude stejný, jako byl před příchodem bledých tváří. Rozhodnutí o tom, jak bude naše budoucnost vypadat, je ovšem stále v našich rukou. Máme pokračovat v kmenových válkách s pomocí bledých tváří nebo se máme sjednotit a vyhnat bílého muže z našich lesů? Nebo je tu ještě jiná možnost, o které nevíme?
Nezapomeň se dostavit na kmenovou poradu, abys nám pomohl učinit správné rozhodnutí!

Prvních čtrnáct dnů v srpnu jsme uspořádali na tábořišti letní stanový tábor v duchu Mohykánských válek (tj. východ USA kolem roku 1760 n. l. aneb doba sedmileté francouzsko–britské války). Tábora se zúčastnilo 54 dětí z celé republiky. Letos k nám přijelo i 8 dětí z dětského domova z Nové Vsi u Chotěboře. Účastníci tábora byli rozděleni do 4 indiánských kmenů – Seneků, Eriů, Otawů a Abenaki, ve kterých představovali svobodné indiánské kmeny, které se sešly na kmenové poradě, aby se rozhodly, zda mají vstoupit do války bledých tváří a případně na čí straně.

Následoval nejdříve společný boj na straně Britů. Poté úplatky, neshody a sváry mezi samotnými kmeny přinesly do indiánského tábora rozdělení a boj dvou kmenů na straně Britů a dvou kmenů na straně Francouzů. Na konci tábora se však opět všechny kmeny sjednotily, vybojovaly rozhodující vítěznou bitvu proti Francouzům a obsadily jejich pevnosti.

Na táboře se pouze nebojovalo, ale bylo možno provozovat mnoho dalších aktivit, např. ping-pong, trampolínu, lanové aktivity, parkur, indiánskou saunu a výrobu různých náramků, řetízků, copánků a indiánské obuvi. Těšíme se zase příští rok na viděnou a děkujeme všem zúčastněným.


Podobné příspěvky

Schůzky

V současné době probíhají pravidelné schůzky v Bystřici nad Peršntejnem a ve Žďáře nad Sázavou (podrobnosti viz mapa). Rádi mezi námi přivítáme nové děti školního věku. Je možné se přidat kdykoliv během roku.
Členský příspěvek pro školní rok 2024/25 činí 500 Kč.
Pokud se chcete o nás dozvědět více nebo se nás na něco zeptat, můžete nás kontaktovat. Rádi zodpovíme všechny Vaše dotazy.

Podporovatelé & partneři

Naše přední hlídka funguje jako nezisková organizace již od roku 2001 a prostředky pro naši činnost získáváme z dotací, darů a členských příspěvků.
Nedílnou součástí je práce vedoucích, kteří svou službu vykonávají zcela dobrovolně a bez nároku na odměnu.

Royal Rangers

je zapsaným spolkem se spisovou značkou L3377, vedeným u Krajského soudu v Ostravě a je součástí mezinárodní křesťanské organizace pro děti a mládež, která vznikla v 60. letech v USA s cílem děti a mladé lidi získat (pro dobrou věc), vyzbrojit (do života) a vyslat (připravené žít aktivní a plnohodnotný život). Program a metody práce, které pomáhají tento cíl naplňovat, používají dnes Royal Rangers po celém světě.
V roce 2021 se naší organizaci podařilo získat prestižní titul „Uznaná organizace Ministerstva školství pro oblast práce s dětmi a mládeží“ pro roky 2022 – 2023 a tento titul obhájit i v roce 2023 pro následující období 2024 – 2026.
Další informace o naší organizaci najdete na webu royalrangers.cz a ve zveřejněných výročních zprávách.

Uznaná organizace MŠMT

V roce 2021 se naší organizaci podařilo získat prestižní titul „Uznaná organizace Ministerstva školství pro oblast práce s dětmi a mládeží“ pro roky 2022 – 2023 a tento titul obhájit i v roce 2023 pro následující období 2024 – 2026.
Udělení titulu je uznáním dlouhodobé a kvalitní práce ve prospěch dětí a mládeže.

Dejte lajk našemu Instagramu...

...a nic Vám neuteče.